کد خبر : 1670
تاریخ انتشار : چهارشنبه 9 مرداد 1392 - 11:07

مدیربهزیستی منطقه فشافویه:

مصاحبه اختصاصی مدیرمسئول کلینی نیوز با مدیریت بهزیستی منطقه فشافویه

مصاحبه اختصاصی مدیرمسئول کلینی نیوز با مدیریت بهزیستی منطقه فشافویه
درحدود یکسالی که در فشافویه خدمت می کنم متاسفانه شهروندان خیر هیچ گونه مراجعی به بهزیستی نداشته اند.

 کلینی نیوز- خانم کیانی با بیست‌ونه سال سابقه خدمت در سازمان بهزیستی ،قبل از آنکه به مدیریت منطقه فشافویه منصوب شود،مدیر پایگاه مددکاری غیاثوند منطقه شانزده سازمان بهزیستی شهر تهران بوده‌اند.

کلینی نیوز:خانم کیانی  لطفاً از فعالیت‌های  بهزیستی فشافویه  برای ما بیشتر صحبت کنید؟

برای شروع مقدمه عرض کنم ، فعالیت‌های  شاخه‌های مختلفی دارد ،ولی در منطقه فشافویه  فقط مددکاری و مهدکودک آن فعال است.

مددکاری ما شامل حمایت از خانواده بی‌سرپرست،بد سرپرست و خانواده زندانیان،امداد بگیران فاقد سرپرست که تا سن بلوغ تحت پوشش  خواهند بود. البته این حمایت  تا مادامی‌که دختر ازدواج‌نکرده و برای پسرها تاز مانی که منبع درآمدی  داشته باشند ، ادامه خواهد یافت.

کلینی نیوز:چگونه مددجویان را شناسایی  می‌کنید؟

اکثراً خود معرفی هستند و ما برای شناسایی آنان استعلام‌های لازم از کمیته امداد، هلال‌احمر، تأمین اجتماعی را دریافت می‌کنیم که هیچ‌گونه درآمدی نداشته باشند و یا تحت  پوشش ارگان‌های مذکور نباشند.

 

[su_note note_color=”#e2e0db” radius=”۴″]متأسفانه باوجود یک سالی که مسئولیت مدیریت فشافویه را به عهده گرفته‌ام هیچ خیری هنوز از درب منطقه بهزیستی وارد نشده است و این برای ما تأسف‌بار است که چرا خیرین منطقه در امر خیر مشارکت نمی‌کنند، گرچه مدیر قبلی این منطقه نیز با این موضوع دست‌به‌گریبان بود.[/su_note]

 

به‌غیراز فعالیت‌های مددکاری پرداخت ودیعه مسکن به خانواده‌های تحت پوشش، ارائه توان‌بخشی  که در این زمینه  در حدود دویست نفر تحت پوشش‌داریم که شامل شنوایی، بینایی،جسمی، و نخای است.

برای خانواده‌های که درآمد مالی مناسبی ندارند مهدکودک داریم که حداکثر شهریه‌ای که تا سال قبل دریافت می‌کردیم پانزده هزارتومان بود، در مهدکودک نیز افرادی  که تشخیص می‌دهیم به‌رایگان  بهره‌مند‌می شوند .

کلینی نیوز:در سال گذشته چند نفر از خدمات رایگان مهدکودک استفاده کرده‌اند؟

ما در سال گذشته چهار نفر به‌صورت رایگان ثبت‌نام‌شده‌اند.

در ماه رمضان امسال چه خدماتی داشته اید برای خدمت گیرندگان؟

متأسفانه باوجود یک سالی که مسئولیت مدیریت فشافویه را به عهده گرفته‌ام هیچ خیری هنوز از درب منطقه بهزیستی وارد نشده است و این برای ما تأسف‌بار است که چرا خیرین منطقه در امر خیر مشارکت نمی‌کنند، گرچه مدیر قبلی این منطقه نیز با این موضوع دست‌به‌گریبان بود. در ماه مبارک رمضان در سالجاری، سبد ارزاق شامل: برنج،روغن،شکر،چای خارجی،ربع گوجه ، هدیه داده‌ایم

نقش خیرین منطقه فشافویه در مشارکت با بهزیستی چگونه بوده است؟

کلینی نیوز:علت این عدم مشارکت را در چه  عاملی می بنید؟

شاید بهزیستی به‌درستی درگذشته عمل‌نکرده و جایگاه خودش را پیدا نکرده باشد، بنده با مسئولین شهر جلساتی داشته‌ام آنها می‌گویند بهزیستی خودش بودجه دارد، درحالی‌که بودجه فعلی تکاپوی وضع فعلی را نمی‌دهد.آلان ما دو سه نفر خیر از تهران داریم که به اینجا مراجعه کرده‌اند و مشارکت خوبی هم داشته‌اند.

کلینی نیوز:خانم کیانی بهتر نبود به آن مسئولین شهری  یادآور می‌شدید که آموزش‌وپرورش با آن بودجه بزرگ خود و سهم‌های  هم از وزارتخانه  تعلق می‌گیرد باز خیرین، مدرسه برای آموزش‌وپرورش می‌سازند.

بله همین‌طوراست ولی به‌هرحال عکس‌العملی از مسئولین ندیدیم

کلینی نیوز:در پایان به خاطر وقتی‌که در اختیار ما گذاشته‌اید کمال تشکر را می‌کنم

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.